Pro ty, které máte raději písmenka

Dříve jsem patřila k ženám, které ráno z postele vstávají až na třetí zvonění budíku, v zrcadle přes oteklý a ospalý obličej hledají samy sebe a v kombinaci s mastnou pletí a zároveň šupinkami na pleti jsem si doslova nevěděla rady.

Byla to doba, kdy jsem vystřídala několik kosmetických produktů a hledala ten zázrak, který mi s rovnováhou pleti pomůže. Který mi dodá tu hydrataci, kterou slibuje každý hydratační produkt a moje pleť bude zase vypadat tak svěže a čistě jako dříve.

Asi jsem se vědomě dlouho bránila myšlence, že všechny tyhle příznaky může vyřešit „jen“ voda. Čistá pramenitá voda, jak jednoduché. Proč máme pořád potřebu hledat ve věcech větší složitosti, když ta jednoznačná odpověď je přímo před námi?

Čistá neperlivá voda, je nejrychlejším, nejzdravějším a zároveň nejlevnějším řešením, které nám pomůže při spoustě problémech na kůži.

Dehydratace je dokonce nejčastějším problémem naší pleti.

Způsobuje třeba toto:
  • Hodně žen má velmi tenkou a citlivou pokožku, která je mnohem více náchylná na poškození. Sebemenší vliv počasí nebo změna kosmetiky jí způsobí začervenání, pocit pnutí nebo suché flíčky a šupinky.
  • Dalším efektem špatně hydratované pleti je její předčasné stárnutí. Stačí méně pít a vrásky kolem očí vám to ihned nahlásí (a to i u mladých lidí). Pomeranč bez šťávy je také seschlý a scvrklý, no ne?
  • Asi nejhorším důsledkem dehydratace pleti je její zpomalená regenerace. Jakékoliv drobné škrábnutí, nepěkný pupínek, otlaky od polštáře nebo únava se na pokožce drží mnohem déle. Dehydratace zhoršuje její přirozenou noční obnovu a tak ráno pak i po dostatečném spánku vypadá pleť unaveně nebo otekle.

Poznáváte se?

Ačkoli jste to slyšely už několikrát, tak i přesto tento díl seriálu považuji za jeden z nejdůležitějších. Naše pleť potřebuje každodenní hydrataci! A tu dodáme pleťovým buňkám především dodržováním pitného režimu.

Darujte své pleti každé ráno velký dárek. Mějte každý den hned po vyčištění zubů připravenou sklenici čisté neperlivé vody, kterou vypijete.

Já to dělám tak, že si džbánek nebo flašku s vodou na celý den připravím už večer, protože si chci pohlídat, že za den vypiji minimálně 1,5 litru vody, spíš více.

Možná patříte mezi ženy, které zapomínají pít vodu i přes den. Třeba necítíte pocit žízně, tak jako já, a proto Vás to nenutí vodu pít. Pak vás ale bolí hlava, vaše pleť je unavená a povadlá a máte přes den více chuť na cukr, který zase jinak poškozuje stav vaší pleti.

Je to tedy takový začarovaný kruh, ze kterého ale můžete vystoupit právě teď a začít už ale tentokrát opravdu, pít více vody.

Už jste se napily?

Můj tip: Vodu můžete doplnit i vymačkanou šťávou z citrónu, který celkově dodává tělu energii, posiluje imunitu a podporuje trávení a detoxikaci.

Velkým omylem spousty žen je fakt, že si myslí, že hydrataci do jejich pleti dodá jen hydratační krém.

 

Pozor, je to úplně jinak!

Intenzivní hydratace, hloubková hydratace, extra dávka hydratace a další slovní spojení fungují jako taková malá marketingová zaklínadla v kosmetickém průmyslu. Bohužel ne vše, co je označené jako hydratační, opravdu hydratační účinek má. Aspoň né takový, jaký bychom si přály.

Například rostlinné oleje jsou často označovány za hydratační. Nic proti nim, mají úžasný potenciál a pleti dokáží dodat spoustu výživných látek ale oleje dokáží primárně vodu v pleti uzamknout, nikoli jí dodat. Takže olejové přípravky určitě ano, ale vždy je potřeba dodat i vodu.

Do své péče přidejte květové tonikum a hydroláty a olej nanášejte vždy na navlhčenou pokožku. Jako podklad pod olejový přípravek jsou také různá hydratační séra, kterých na trhu najdete spousty a vaší péči o pleť skvěle doplní.

Vodu do pleti však stále a především doplňujte pitným režimem. Mějte to na paměti a nenechte se strhnout reklamou, že to může být jinak. Dostatek vody ve vašem těle se projeví nejen krásnou a kvalitní pletí, ale hlavně celkovou pohodou, menšími chutěmi na sladké a vaší větší energií.

A to za pití vody rozhodně stojí!

 

Věřím, že se Vám 1. díl seriálu líbil a přinesl Vám užitečné rady. Podrobněji se o péči o pleť věnujeme v kurzu Rituály opečovaná pleť, který bude už brzy otevřen. 🙂

Uvidíme se zítra u 2. dílu.

S láskou, Míša