Milé ženy, jestli je tu něco, co bych vám chtěla předat, tak je to myšlenka, že péče o pleť nemusí být jen denní povinností, ale naopak příjemným rituálem. Dopřejte si chvilku pro sebe, co možná nejčastěji to půjde. Uvidíte, že se vám za to pleť bohatě odmění.

Také bych ještě ráda zmínila, že všechny rady, které vám budu psát nepovažuji za obecnou pravdu, ale jsou to jen mé cenné rady, které jsem za svou kosmetickou praxi načerpala a osobně poznala, či denně pomáhají mé pleti. Pojďme se tedy společně inspirovat.

  • 1. Svatá trojice, kterou se vyplatí dodržovat

Čištění. Pravidelná očista pleti je snad nejdůležitějším krokem, který je potřeba dodržovat i v takové dny, kdy se vůbec nelíčíte. Dokonce platí, že pokud nebudete pleť čistit, tak jakákoli drahá kosmetika nebude mít ty správné účinky. Správným čištěním odstraňujeme nečistoty z pleti, odumřelé kožní buňky nebo zbytky líčidel.

Tonizace. Její hlavní funkcí je uzavřít póry po čištění tak, aby se do nich znovu nedostaly nečistoty, takže jí určitě nevynechávejte.

Výživa. Volte krém, balzám nebo olej, který je vhodný pro váš typ pleti. Hydratovaná a vyživená plet působí hladce, rozzářeně a spokojeně.

Opakujte svatou trojici nejen večer, ale i ráno. Proč? Vaše pleť, mezi tím, co vy spíte, tvrdě pracuje. Představte si, jako by se pleť snažila vynést všechny odpadky z pleti na povrch a vy je ráno jen musíte vynést. Jen smýt všechny nečistoty. Následuje tonizace a ochranný krém. Kouzlo tkví v pravidelnosti. Jedině tak bude vaše pleť na dotek spokojená.

  • 2. Buďte ke své pleti laskavá

Všechny atypické projevy pleti, ať už je vaše pleť mastná s akné nebo suchá se šupinkami, značí hlavně nerovnováhu. Vaše pleť volá po změně. Přeje si, abyste jí poslouchala a udělala něco jinak.

Bohužel většinou děláme úplný opak. Pleť s akné začneme více vysušovat, čistit drastickými kartáči nebo peelingovat několikrát týdně. Přitom to jediné, co vaše pleť potřebuje, je rovnováha. Potřebujete vyvážit její přirozené pH a obnovit přirozený hydrolipidový film, který vaši pokožku chrání.

Zkuste být ke své pleti laskavější. Nepoužívejte přípravky s alkoholem a začněte se obecně zajímat o složení výrobků. Snažte se jí namísto mučení trošku více hýčkat. Dopřejte jí ještě více výživy a začněte hledat příčiny, proč se vám pleť zhoršila a jaké můžou být příčiny. Více se napojte sama na sebe a začněte své tělo poslouchat. Je opravdu chytřejší, než si někdy možná myslíme.

  • 3. Krásná pleť není jen o kosmetice

Naše kůže je orgán, který nám ukazuje veškerou nespokojenost v našem těle. Projeví se na ní nejenom špatné stravování, málo vody nebo pohybu, ale i třeba hormonální nerovnováha. My ženy jsme celý život vystaveny hormonálním změnám, ať už se jedná o měsíční cykličnost, těhotenství nebo přechod. O to víc je pro nás důležitá.

Toto téma je tak obsáhlé, že bych o něm ráda napsala samostatný článek. Určitě si zaslouží více pozornosti, co myslíte?

  • 4. Svěřte se do rukou ženě, které důvěřujete

Myslím si, že si opravdu zasloužíte prožít dotek, který může kosmetička ženě předat. A pokud je to žena, které důvěřujete, nechte si od ní poradit, co je pro vaši pleť nejlepší. Zkontrolujte produkty, které používáte a zda je jejich složení vhodné pro typ vaší pleti. Určitě společně najdete cestu, jak vaši pleť zlepšit.

Vyhledejte ve svém okolí ženu, které se svěříte do péče. Zasloužíte si totiž nejen řešit věčné starosti s nedokonalostmi pleti nebo neposlušného obočí, ale hlavně dotek.

Potřebujete cítit bezpečí, že se můžete uvolnit a naprosto vědomě přijímat jen péči o sebe. Dát sama sebe na první místo a nechat se upřímně pohladit, uvolnit a přijmout.

  • 5. Je čas zazářit

Milované ženy, péče o vaši pleť nemusí být jen vaší denní povinností. Může se naopak stát příjemným a krásným rituálem. Může to být jen vaše chvilka pro sebe, kdy načerpáte energii, abyste mohla zase zářit pro ostatní. Dovolte si to. Každé ráno a každý večer vašich deset minut jenom sama se sebou. Klidně zamčená v koupelně a se sluchátky v uších. Je to prostě vašich 10 minut a vy si je zamilujete.

Mějte se krásně,

S láskou, Míša