Když používám slovo „tvoření“ zní mi to někdy až příliš vznešeně. Sice se mi opravdu líbí a tímto pojmenováním se má práce stává zajímavější, ale pravdou je, že na počátku každé takové cesty je vždy jen notebook na mém klíně.

Na cestě tvoření vás nečeká medaile pro vítěze nebo pohádkový konec, ale je to každý den tvoření od nuly. Mám dny dobré i špatné. Někdy cítím inspiraci a jsem nabitá energii, a potom dny, kdy bych nejradši vše zabalila. Přišla jsem však na 3 úžasné činnosti, které mi pomáhají si udržet pracovní produktivitu stále při životě.

„Míšo, můžeš mi prosím říct, jak zvládáš být tak pracovně produktivní ve dvou firmách, když máš k tomu ještě dvě malé děti doma?“

Tak tohle je jedna z otázek, kterou dostávám celkem často. Samozřejmě nejsou všechny dny jen zalité sluncem, ale od té doby, co jsem na sebe přestala tlačit a soukat se do mužské energie, která nás žene do výkonu, se začalo vše dít tak nějak přirozeně.

My ženy máme často pocit, že se chceme vyrovnat mužům a dokázat jim, že zvládneme vše stejně dobře, jako oni. Což vůbec nepopírám, ale myslím si, že toho musíme dosahovat jiným způsobem. Tím naším, ženským.

Možná už jste slyšela o knize „Cyklická žena“, kde Miranda Grey vysvětluje naše nálady a přednosti v jednotlivých cyklických fázích.

1. Začněte využívat svůj menstruační cyklus

Naučila jsem se svoje cyklické fáze vnímat a pro příklad už dnes vím, že pokud mám zrovna menstruační období, nepouštím se do žádných akcí, kde je potřeba mé nadšení, nové nápady nebo energie. Naopak mám potřebu být více sama se sebou a hledat novou inspiraci uvnitř. V těchto dnech se také nerozdávám pro ostatní a má rodina už to ví.

Pokud ale přichází fáze dynamická, má energie jde prudce nahoru a jsem v ideálním rozpoložení pro nové projekty a spolupráce. Jsem mnohem více nadšená a vyhledávám prostor, do čeho svou energii vložit. V tomto období umím zabrat a udělat nejvíce práce a dokonce cítím, jak mě zpětně nabíjí.

Díky knize zjistíte, že každá ze čtyř fází vašeho cyklu vám přináší neuvěřitelné dary, schopnosti a možnosti, které můžete využívat.

2. Zamilujte si „TO DO LIST“

To, co mi pomáhá asi ze všeho nejvíc, je psaní „to do listu“. Rozdělila jsem si ho do tří oblastí a moc ráda si v něm barevně škrtám.

  • Práce, domácnost, rodina a já.

Pro každou oblast si píši tři nejdůležitější činnosti, které chci ten den udělat a dbám při tom na své ženské rozpoložení. V praxi to znamená, že pokud nemám dny, kdy cítím příliv inspirace a kreativního myšlení, jednoduše tam nezařadím psaní článku. Také nebudu žehlit prádlo, pokud mě pobolívá břicho anebo meditovat, když mám plno energie.

„To do list“ mi pomáhá si uvědomit každé kroky mého posouvání se dopředu, ale také mě učí vnímat své potřeby a pocity, které se nám ženám často mění. Je skvělé se s nimi naučit pracovat a začít je využívat ve svůj prospěch.

 

3. Vytrvejte

To, co pomohlo ve vytrvalosti mně je to, že jsem přestala myslet na to, čím chci ve finále být a začala jsem se soustředit na samotnou práci, kterou teď tvořím. Udělala jsem ze sebe vývojový proces a shodila ten obrovský balvan, že musím nebo chci být…

Jdu svou cestu krok za krokem a každý den splním pár činností ze svého plánovacího listu. Nemám tedy před sebou celý dům, ale každý den pár cihel, ze kterých ho jednou postavím.

Věřím, že vás článek inspiroval a těším se na vaše reakce,

S láskou, Míša