Obsah seriálu pro čtenářky

Co je dalším klíčem pro mladistvou a zdravě vypadající pleť? Je to peeling.

Pokožka se přirozeně obnovuje každých 28 dnů a čím jsme starší, přirozená výměna buněk pokožky se zpomaluje. To znamená, že tělu trvá déle, než se zbaví starých kožních buněk a vytvoří si nové.

Peelingem můžeme však tento proces urychlit a tělu napomoci k rychlejší obnově kožních buněk. A to je fantastické!

Kdy je vlastně pleť krásně zářivá? Když je pokožka dostatečně hladká na to, aby odrážela světlo. Jakmile však stárne, její zářivost se pomalu snižuje. To je právě díky tomu, že se časem zpomaluje výměna buněk a mrtvé kožní buňky ulpívají na vrchní vrstvě pokožky. Ty pak vytváří vzhled hrubé, suché pokožky a rozšířených pórů. A to nechceme!

Stručně řečeno:
  • Peelingem odstraňujete odumřelé buňky, nečistoty a zbytky make-upu, uvolňujete ucpané póry, vyrovnáváte tón pleti a zlepšujete její strukturu, čímž je kůže jemnější, světlejší a čerstvější.
  • Když odstraníte staré kožní buňky, mají Vaše kosmetické produkty šanci proniknout hlouběji do kůže a být tak efektivnější.
  • Exfoliace (peeling) je nezbytností pro zachování zářivosti, hebkost, jemnost a světlejšího a čerstvějšího vzhledu Vaší pleti.

Nic se nemá přehánět!

A s peelingem to platí dvojnásob. Pro jakoukoli formu exfoliace platí, abyste to nepřehnaly s intenzitou. Časté používání peelingu Vaší pokožce škodí a dráždí ji. Poškozuje ochrannou kožní bariéru, což může vést k většímu poškození pleti (akné, růžovka, ekzém).

Ve skutečnosti může častý útok na ochrannou kožní bariéru, jako je nadměrný peeling, vést k citlivé a dehydratované pleti, která je náchylná k zarudnutí, prasklinám, suchosti, drsnosti, vráskám a dalším znakům stárnutí.

Proto peeling může být klíček k nádherné a zářivé pleti, a nebo při špatném používání i pleti podrážděné, citlivé a zarudlé. Pojďme se to naučit správně!

Důležité body:
  • Normální, suchou a zralou pleť peelingujte maximálně 1x týdně (i za 14 dní).
  • Pokud trpíte citlivostí, akné, růžovkou nebo jiným kožním problémům, volte ty nejjemnější formy peelingů, které na trhu jsou (např. enzymatický peeling nebo jemná abrazivní zrníčka u mechanických peelingů).
  • Rozhodně vynechejte přípravky s abrazivními částmi nebo brusné čistící kartáče ke každodenní péči o pleť. To by to mohlo vaší pleti spíše uškodit!
  • Pokud máte pleť plnou pupínků, není dobré ji tímto způsobem dráždit, aby se pupínky a vyrážky ještě nezhoršily. V případě, že máte na obličeji jednu zanícenou vyrážku, jednoduše ji při peelingovaní obejděte.
  • Jelikož je vaše pleť po exfoliaci jako kdyby obnažená a póry má otevřené a vyčištěné, nepoužívejte v následné péči alkohol v jakékoliv kosmetické podobě. Tím nejlepším krokem je hydratační krém, který se nyní snadno dostane do hloubky pokožky a skvěle ji vyživí.

Můj tip na domácí peeling: Uvařte silný zelený čaj a nechte ho vychladnout. Jednu lžíci čaje pak smíchejte se třemi lžícemi velmi jemného cukru. Peeling uchovávejte v uzavíratelné nádobě a ideálně v ledničce.

Jsem si jistá, že nyní máte o tématu peelingy jasno a těšíte se na zítřejší 3.díl seriálu Pod pokličkou v péči o pleť. Kdybyste měly jakékoli doplňující dotazy, neváhejte mi napsat. 🙂

S láskou, Míša